Design a site like this with WordPress.com
Pradėkite

Wii U – Nintendo nesėkmė? [Apžvalga]

2012 metais „Nintendo“ išleido 6-ąją namų konsolę pavadinimu… Wii U“ (vien pavadinimas rodo, kad Nintendo bandė sekti iš paskos „Wii“ konsolei su šiuo įpėdiniu/tęsiniu). Sekti iš paskos konsolei,kurios pardavimai viršijo 100 milijonų vienetų, vien su panašiu pavadinimu gali atrodyti kaip per didelis pasitikėjimas savimi.

IMG_9393

Wii U iki Wii sekmės nebuvo prieita. Gal dėl to, jog ėjo į priešinga pusę?

Konsolės visas gyvavimas buvo labai sudėtingas judėjimas, net žinomo pavadinimo naudojimas nelabai padėjo pardavimai lyginant su „Wii“ – buvo tik 13 milijonų. Atrodė, kad tuo metu „Nintendo“ manė, kad jiems išleidus bet ką, tą „bet ką“ žmonės ir pirks. Kūrėjai prie „Wii“ pridėjo „U“ raidę (taip ir nežinau, ką toji „U“ reiškia… „[jū]“? Kaip žodžio „You“ tarimas? Garsas, kurį turėjo leisti pirkėjai – „O Dieve čia naujojo Wii U UUUUUUUU…“). Ši jų idėja primena „NES“ ir „Super Nintendo“… Tik dar tingesnį variantą. Iš kompanijos kuri tuo metu jau turėjo išleidus 5 namų konsoles, tikėtasi daugiau.

Wii U“ niekaip negalėjo rasti sau tinkamos vietos ir įsitvirtinti, ši konsolė galėjo pasirodyti nuobodi šikna. Vienintelis dalykas skatinantis žmones pirkti konsolę, buvo pultelis su ekranu, kiti vadino jį „planšete“. Žmonės manė, kad „Wii U“ yra kažkas panašaus kaip dabartinės „Xbox one x“, „Playstation 4 pro“ konsolės, kurios yra galingesnė tų pačių konsolių versija. Arba galvojo, kad nauja yra tik pultelis/“planšetė“ . Žaidėjams, kurie išmano apie konsoles atrodytų, kad tai – totali nesąmonė. Bet žinant, kad mano tėvai visas konsoles vadino „Playstation“, manęs nestebina, jog nesidomintys kosolėmis galėjo susimaišyti ir su „Wii U“.

Wii U“ iš techninės pusės kaip ir pirmtakė niekuo neypatinga. Jinai šiaip ne taip lenkė „Playstation 3“ ir „Xbox 360“ pagal savo galią (dažnai tie patys žaidimai, kurie buvo išleisti „PS 3“ ir „Xbox 360“ atrodė bei veikė prasčiau žaidžiant „Wii U“), iki „Xbox one“ ir „PS 4“ iš vis buvo toli. Jinai su pastarosiomis konsolėmis savo galia niekaip negalėjo varžytis. Kainos ir galios santykiu „Nintendo Wii U“ atrodė irgi prastai:300 dolerių už bazinę versiją ir 350 dolerių už Deluxe versiją. Pridėję 50-100 dolerių buvo galima nusipirkti „PS 4“, kuris pagal savo parametrus geresnis pirkinys.

labor-day-deals-xbox-one-s-ps4-wii-u

Wii U kartu su Xbox one ir PS4

Kaip ir minėjau, vienintelis dalykas, kuris„Wii U“ kosolę darė kitokią –buvo jos pultelis su ekranu. Pagal idėją žaidėjai galėjo žaisti žaidimus tiek naudodami televizorių, tiek pultelį arba žaidimai turėjo išnaudoti pultelį ir taip suteikti kažką naujo, ko iki tol niekas nesiūlė. Tačiau pagrindinis pultelis turėjo daug trūkumų… Visų pirma laikant savo rankose jisai nesijautė kokybiškas, jo akumuliatorius vidutiniškai veikė apie 3 valandas (naudojant žemiausius ryškumo nustatymus, išjungus vibraciją, bei išjungus pultelio garsiakalbius galima „išspausti“ dar 1-1,5 valandą), bet dar buvo problema laikant pultelį išjungus, nes jisai net išjungtas išsikraudavo per kelias dienas. Pultelio veikimo atstumas nėra toks kokio dauguma norėtų (žaidėjai manė, kad galės neštis pultelį į kitus kambarius ar tualetą *insert poop joke here* ir tęsti žaidimo sesiją), bet realybėje vos nuėjus į kitą patalpą už sienos, pultelis prarasdavo ryšį ir tekdavo jį vėl su konsolę sujungti iš naujo. Šios konsolės didžiausi pliusai buvo tiems kas prieš tai turėjo „Wii“ ir atsinaujino, visi žaidimai ir priedai veikė be problemų.

 

Wii U pultelis yra toks prastas, kad reiktų išbandyti savo rankomis, jog suprasti.

Wii U“ žaidėjai galėjo išnaudoti 1529 žaidimus, kurie buvo išleisti jos pirmtakei, tai galima sakyti dvigubai daugiau negu 762 žaidimai, kurie buvo išleisti ant jos pačios (šiuo momentu „Wii U“konkurentas „Playstation 4“ turi 1835 žaidimus). Tarp šių žaidimų randame pačių „Nintendo“ išleistus:

Mario kart 8 (serijos, kurią dievinu aukščiausios kokybės žaidimas)

The Legend of Zelda: Breath of the wild (žaidimas, kurios negaliu užbaigti ant Switch)

Super Smash Bros Wii U

Bayonetta 2 (pirmos dalies fanai, kurie nežaidžia su „Nintendo“ konsolėmis, labai pyko, kad konkurentai nesulauks tęsinio, bet jeigu ne „Nintendo“ – antros dalies nebūtų.)

Super Mario Maker

Super Mario World 3D

Pikmin 3

Xenoblade Chronicles x

ir daug kitų.

cgVQa9Z

Geriausius Wii U žaidimus galima lengvai išvardinti.

Nors atrodytų „Nintendo“ ir leido labai gerus žaidimus šiai konsolei, bet trečiosios šalys ją vargiai palaikė. Po žaidimų, kurie išėjo išleidus konsolę ( „Zombiu“, „Tekken tag tournament“, „Assassins creed 4“, „Call of duty: Black ops 2“, „Batman: Arkham city“, kurie beveik visi buvau anksčiau išleisti ant kitų konsolių) bei palyginus menko palaikymo per pirmus konsolės metus, atrodė lyg žaidimų kūrėjams „Nintendo Wii U“ nuo pradžių pasirodė kaip žlugusi konsolė, į kuria neverta kreipti dėmesio (kai net EA neišleidžia savo kasmetinių sporto žaidimų konsolei, jau gali matyti, kad prasti reikalai). Be konsolės žaidėjai nenorės pirkti žaidimų, o jeigu neperka žaidėjai konsolės, tada leidėjai nusprendžia, kad žaidimai ant jos neišeis, galima sakyti nevilties ratas.

Aš pats iš „Wii U“ tikėjausi nemažai, nes:

  • Man patiko „Wii“, nors lyginant žaidimų grafiką „Wii U“ nebuvo pažengusi konsolė (galima sakyti tai buvo tiesiog „Gamecube“ turbo režimu);

  • Wii U“ turėjo nemažai man patinkančių žaidimų kaip: „No more heroes 1“ ir jo tęsinys, „Madworld“, „Metroid prime 3“, „Project zero 4“, „House of the dead overkill“…

  • Konsolės valdymas, judesiai žaidimuose, kurie išnaudojo wiimote man skambėjo patraukiančiai (iki kol išbandžiau);

  • Sužinojęs, kad „Wii U“ bus pirmoji HD „Nintendo“ konsolė, galvojau ji atvers naujus horizontus kompanijai.

Tačiau kuo daugiau apie „Wii U“ sužinojau – tuo labiau mano lūkesčiai geso. Konsolė pagal savo išvaizdą atrodė prasčiau, negu akiai patraukli pirmtakė. Parametrai irgi nelabai žavėjo. Tačiau aš vis tiek laukiau išleidimo ir kada galėsiu išbandyti.

Pirmieji įspūdžiai buvo ganėtinai geri, bet tai buvo tik dėl to, kad prieš tai neturėjau nei „Xbox 360“, nei „PS 3“. Tai visi perleisti žaidimai man dar buvo kažkas naujo, tačiau po starto bumas apstojo ir vis girdėdavau apie žaidimus, kurių neišleis „Wii U“. Bet aš vis dar pozityviai ją vertinau, nes laukiau kelių žaidimų (mario kart 8, bayonetta 2, xenoblade chronicles x, super mario world 3d). Tačiau tai buvo tik dėl to, kad buvau ir esu „Nintendo“ fanas ir tikėjausi, kad „Nintendo wii U“, nors ir nesulauks sėkmės, bet įvyks panaši situacija kaip su „Gamecube“ (tai mano mėgstamiausia „Nintendo“ namų konsolė). Tikėjau, jog „Wii U“ bus konsolė, kuri galbūt ir nepasiekė rekordo pardavimais, bet turėjo žaidimus, kurios iki dabar atsimena žaidėjai.

Deja, „Wii U“ negalėjo net pakartoti to, ką „Gamecube“ pasiekė. Nors ir buvo keli žaidimai, kurie man įsiminė, bet jų nepakako, kad galėčiau suprasti, kodėl iš vis buvo sukurta „Wii U“. Konsolė nebuvo kaip „Wii“ – konsolė skirta visiems. Ji nebuvo kaip „Gamecube“ – konsolė skirta žaidimų fanams. Ji buvo tikra katastrofa:

  • Konsolė kaip įrenginys prasta, su pulteliu, kuris nebuvo patogus naudotis.

  • Žaidimų pasirinkimas tikrai nebuvo toks platus, kad galima pateisinti jos pirkimą kaip pagrindinio žaidimo aparato.

  • Ir t.t.

Wii U“ buvo tiesiog idėja, kuri neišsivystė iki galo (kaip koks įvadininis filmas, kuris egzistuoja tam, kad po jo sektų pagrindinis veiksmas). Po jos Nintendo išleido Switch, kuris padarė ko „Wii U“ nesugebėjo ir… Switch tiesiog yra viskuo geresnė konsolė. Bet „Wii U“ man įsimins ir turiu jai vietą savo kolekcijoje, vis tik jinai man ne pati blogiausia „Nintendo“ konsolė – šią vietą atiduodu „Nintendo 64“, apie ją parašysiu ateityje.

2 mintys apie „Wii U – Nintendo nesėkmė? [Apžvalga]“

  1. Tikejausi gersniu atsiliepimo is taves kaip Nintendo fano, man tai ji visai idomi, nors rankose telaikiau vos pora minuciu. Reiks kada nusipirkti pabandymui, juolab keleta zaidimu jai jau turiu. Tikiu kad ateity taps tikrai labai kolekcionuotinas daiktas.

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: