Retro – The Little Mermaid [NES] [Apžvalga]

Klasika. Šis terminas dažnai priskiriamas 80-ųjų ir 90-ųjų animaciniems “Disney“ filmams. Pasakos, kurias kiekvienas žiūrėdavome per nespalvotus televizorius savaitgalio rytais. Tuo pačiu metu “Nintendo“ buvo “ant bangos“. Prasidėjo pažintis su namų žaidimų konsolėmis. Ir toks “mažytis“ žaidimų kūrėjas “Capcom“, ėmė ir sudarė sutartį su animacinių filmų gigantu “Disney“. Gavę licenzija kurti žaidimus pagal populiariausių pasakų personažus, “Capcom“ išleido visa krūva dabar nostalgija keliančių žaidimų. Tokie žaidimai, kaip “Darkwing Duck“, “Duck Tales“, “Chip ‘n Dale“, “Disney’s Aladdin“, “Disney’s Magical Quest“ serija ir daugelis kitų tapo pavyzdžiu, kaip tinkamai išnaudoti animacinių filmų adaptacijas žaidimuose. Šį kartą Jūsų dėmesiui mažosios undinėlės nuotykiai “Nintendo Entertainment System“ pasaulyje

Įsijungus žaidimą mus pasitinka žavus MIDI garsų intro. Užtenka kelių sekundžių muzikinio garso takelio, kad suprastume, kad tai raudonplaukės undinėlės žaidimas. Prieš leidžiantis į nuotykius, mums trumpai nupasakojamas siužetas. Undinėlė Arielė įsimyli princą, ir paprašo tetulės Ursulos, kad ji magijos pagalba ją paverstu žmogumi. Ji išpildo Arielės norą. Ir dar nespėjus džiaugsmo akimirkai išblėsti, undinėlė sužino, kad piktoji tetulė Ursula nori užvaldyti vandenyno karalystę. Išgirdusi šią naujieną, ji išskuba į pagalbą, atgal į platųjį vandenyną.

20190114-1

Kai pirmą kartą žaidžiau “The Little Mermaid“ žaidimą, jis man atrodė kaip gražios pasakos inkarnacija į žaidimą. Pirmiausiai tai “Disney“ veikėjų puiki vizualizacija, dėl kurios reikėtų pagirti “Capcom“ meistrus. Jie sukūrė labai gerą grafikos varikliuką, kuris puikiai perteikė “Disney“ pasaulius, todėl jose netrūksta detalumo ir spalvų. Kiekvienas priešas atrodo taip, lyg būtų nupieštas animaciniame filmuke. Garso takelis puikiai įsilieja į žaidimo pasaulį, ar tai undinėles rausiamas smėlis, ar tai kova su vandenyno blogiukais. Visur vyrauja smagūs MIDI garsai, kurie puikiai dera šiame žaidime. Pats žaidimo valdymas yra labai supaprastintas. Naudojame vos kelis pultelio mygtukus, vienu plaukiame greičiau, kitu leidžiame burbulus (taip galime pagauti priešus). Nors žaidimas ir yra labai lengvas, visgi ir čia turime maža bėdelę. Ji susijusi su kadrų skaičiumi, jie yra nepastovūs, dėl ko kartais tenka pasijusti, lyg sulėtintame kine. Tačiau šis “negalavimas“ neatbaido nuo žaidimo, o jausmas, kad dalyvauji pasakoje išlieka.

“The Little Mermaid“ iš viso turi penkis lygius, kurie yra suskirstyti į kelias sekcijas. Matomai kūrėjai stengėsi per save perlipti, ir vietoje ilgesnio žaidimo, pasiūlyti žaidėjui daugybę skirtingų žaidimo savybių. Apie jas šiek tiek plačiau. Lygiuose galėsime atrasti kriaukles, su kuriomis galėsime atrakinti skrynias. Jas atrakinus dažniausiai rasime dviejų spalvų perlus, kurie leis pagerinti Arielės leidžiamų burbulų savybes. Priešai atsidūrę burbuluose, taps mūsų ginklu prieš kitus vandenyno blogiukus. Mėgstantiems rinkti taškus, jų pagalba galėsime atrasti daugiau lobių t.y. šakučių, pypkių (tikriausiai jos sidabrinės arba auksinės). Kartais galėsime atsidurti sausumoje, ir šokinėti ant žvininės papilvės. Tačiau šios savybės nublanksta, dėl trumpų žaidimo lygių.

20190114-2

Iš vienos pusės “The Little Mermaid“ šių laikų mąstais yra labai trumpas žaidimas. Greitesni žaidėjai gali jį užbaigti per 15 minučių. Tačiau iš kitos pusės, šis nuotykis turi visas geriausias platformerių savybes. Tikriausiai, tai vienas geriausių būdų supažindinti jaunuosius žaidėjus su kompiuteriniais žaidimais. “The Little Mermaid“ yra įvairus, spalvingas ir trumpas žaidimas, kuris neturėtų atbaidyti pradedančiojo žaidėjo dėmesio. Istorija pateikiama aiškiai ir paprastai, o gražūs personažai suteikia šiai pasakai puikų motyvą žaisti žaidimą toliau. Tad jei norite supažindinti savo mažąjį su kompiuteriniais žaidimais, tai puikus pirmas žingsnis link to. Smagaus 🙂


p.s. Norite nepraleisti mūsų įžvalgų, apžvalgų ir straipsnių pirmieji? Sekite mus paspaudę dešinėje mygtuką “Follow GamElement“.

p.s.s. Jei Jums patiko šis įrašas, prašau pasidalinkite savo Facebook ar Twitter paskyrose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s