Design a site like this with WordPress.com
Pradėkite

Shin Megami Tensei: Strange Journey Redux [Apžvalga]

Prieš porą savaičių, paklausiau “Nintendo Lietuva“ grupės narių – Etrian Odyssey V ar Shin Megami Tensei IV Apocalypse? Tai vienbalsiu visi prabalsavo už Apocalypse. Bet šiandien noriu išskirti vieną ypatingą žaidimą, kuris mane supažindino ir užbūrė su “Dungeon Crawler“ žanru.

Pirmą kart su “Megami Tensei“ susidūriau kaldamas PSP. “Persona 3 Portable“ buvo nerealus nuo pat pirmos natos, kurią teko išgirsti žaidimo meniu. Šio žaidimo populiarumas į paviršių iškėlė visą frančizę ir tuo metu, kai į mano rankas pateko Nintendo DS, iškarto atkreipiau dėmesį, kad šiai konsolei yra išleista viena iš serijos dalių. Bet vos tik pradėdavau jį žaisti, užsimanydavau miegoti… Tik įsijungiu, po 10-15 minučių užmiegu. Ir taip bandžiau tris kartus… Žaidimo viršelis atrodė nerealus, viskas atrodė gan solidžiai, bet kadangi nebuvau prieš tai susidūręs su “hardcore dungeon crawler“, buvo sunku suprast kas kaip, juo labiau, kad norint pradėti žaisti, reikia minimum 50 minučių, nes užtrunki skaitydamas tekstą. Tai gavosi toks sakyčiau netikėtas dalykas. Aš pasileidau žaidimą, ką tik pabudęs po pietų miego ir įveikiau tą nelemtą valandą laiko trunkantį “introduction’ą“. Tiesa, mane ne tik tas atbaidė. Pati muzika pasirodė “out of place“, ką tik nulipus nuo Persona 3 Portable, kuriame skambėjo modernus ir gražus popsas ir džiazas su hip-hop motyvais.

20190202

Lūžis įvyko kai žaidimo metu prasidėjo dialogas su vienu iš demonų. Ir tai viską apvertė aukštyn kojomis. Tik tada supratau kuo išsiskiria “Shin Megami Tensei“ iš kitų. Ir kai pagaliau “įkritau“ į taip vadinamą “gaming loop’ą“, kiekviena minutė praleista “ten“, buvo nuostabi. Galiausiai tiko ir muzika… Sakyčiau, netgi tobulai tiko tokio stiliaus žaidimui.

Žaidimo eigoje, nesi verčiamas kovoti. Įvykus kontaktui, kova neprasideda iš karto, tu gali rinktis atsitraukimą arba bendravimą su demonu, jeigu prieš tai buvai su juo susidūręs. Reikia bent vienos kovos, kad demonas būtų atpažįstamas, žaidime esančios aplikacijos. Kitu atveju, tu tiesiog su juo nesusišnekėsi. Jeigu tavo komandoje yra tas pats demonas ir rinksiesi pabendrauti, tai pamatęs savą, jis tau duos ką nors arba palinkės pvz “Jeigu tu priversi mano drauge verkti, aš tave nužudysiu“. 🙂 Čia vieno pirmų sutiktų demonų “Pixie“ tekstas. Jeigu žaidimo metu yra pilnatis, tai neturėdamas tam tikros aplikacijos irgi nesusibendrausi, nes jis bus per daug “nusirovęs“. 😉 Yra daugybė kitų niuansų, ne tik dialoguose, bet ir RPG mechanikoje.

Jeigu apimt viską ką teko žaisti SMT, tai ir pagrindinės žaidimo dalys ir “Raidou Kazunoha“, “Digital Devil Saga“, “Devil Survivor“ ir “Devil Summoner“ serijas, tai būtent Strange Journey yra giliausias, brutaliausiais, sunkiausias ir labiausiai “sinister“ geimas, kokį teko turėti savo rankose. Sužinojus, kad 3DS konsolei išeina “Shin Megami Tensei IV“, “hipe’as“ buvo “trough the roof“. Ir nors tai buvo vienas geresnių žaidimų žaistų tais metais, Strange Journey neprilygo. Labai daug tikėjausi iš susitikimo su Mastema, bet pasirodė meh… ir nuvylė… Kai tuo tarpu kiekvieną kartą pasirodęs Strange Journey žaidime, jis man sukeldavo “unsettling feeling’ą“. Tipas su kuriuo nenorėjau turėt jokių reikalų. 🙂 Gabalėlis teksto, puikiai parinkta muzika ir veikėjo portretas man varė šiurpą, pilna ta žodžio prasme. Dar noriu paminėti, kad geriausi dialogai yra Strange Journey. Nors daugelis žaidimų dialogus turi, bet kažkodėl jie nėra tokie įprasminti, išplėsti ir įtraukiantys…

20190202-2

3DS konsolei skirtas žaidimo papildymas REDUX pakeitė kai kuriuos dalykus. Atsirado naujas meniu, sunkumo lygiai, balsai, pakeisti veikėjų portretai, anime intarpai, bei naujas požemis. Yra ir pliusų ir minusų. DS žaidimas iš esmės yra šedevras. Kartais nereikia matyti, užtenka vaizduotės. Anime intarpai ir nauji veikėjų portretai, šiek tiek sugriovė žaidimo įvaizdį, bet nesupraskit klaidingai, tai tas pas žaidimas, kuriame tamsos ir rimtumo nepristigs. Jeigu nuoširdžiai tai rinkčiausi REDUX variantą, nes jis tiesiog platesnis, labai patinka japonų kalba atliktas veikėjų įgarsinimas, ryškiai matosi, kad sukišta nemažai pinigų ir talento.

Labai svarbu! REDUX neturi 3D palaikymo, bet “experience’o“ tas nesugriauna.

Tai pabaigai… Jeigu tau patiko “Shin Megami Tensei IV Apocalypse“, tai aš praktiškai garantuotas, kad Strange Journey REDUX tau tikrai patiks. FAKTAS! Galėsi man padėkot kai pereisi. 😉 Tai pats geriausias “Shin Megami Tensei“ serijos žaidimas, kuriam bus sunku prilygti. Ir tą patį REDUX variantą norėčiau matyti ne tik Nintendo 3DS, bet ir pritaikytus variantus PlayStation, Xbox, bei Switch konsolėms.

Karolis Buržinskas


p.s. Norite nepraleisti mūsų įžvalgų, apžvalgų ir straipsnių pirmieji? Sekite mus paspaudę dešinėje mygtuką “Follow GamElement“.

p.s.s. Jei Jums patiko šis įrašas, prašau pasidalinkite savo Facebook ar Twitter paskyrose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: