Design a site like this with WordPress.com
Pradėkite

Pre-order: Penki PRIEŠ ir vienas UŽ.

Per pastaruosius metus, žaidimų rinkai plečiantis ir pardavimams didėjant. Žaidimų išankstinis užsakymas ar žaidimų pirkimas jau jiems išėjus? Vis labiau skatinama pirkti žaidimus iš anksto, juos rezervuojant keliems mėnesiams likus iki išleidimo datos. Ir atrodo vis lengviau būti pagautam „reklaminės bangos“ ir kaip sako memes su Fry veikėju iš Futuramos – „užsičiaupk ir paimk mano pinigus.

Norėčiau pateikti penkias priežastis kodėl neverta rezervuotis žaidimo prieš jam išėjus, bei vieną kodėl tai daryti verta, plius specialų bonus punktą:

6rqvr6D

Metacritic – vieta kur nemažai žaidėjų ieško žaidimų įvertinimų.

Žaidimo įvertinimas – Susilaikius rezervuoti žaidimą prieš jam išėjus ir kai dar apžvalgos apie jį nėra skelbiamos, bei žmonės negali pasidalinti savo nuomonę. Gali padėti išvengti prastų emocinių pirkinių(atrodo pamatai, reikia ir niekas neperkalbės), nes net žinomas žaidimo vardas arba kūrėjas negali garantuoti, kad žaidimas bus geras arba jeigu tai yra tęsinys, kad prilygs savo pirmtakui. Mano rekomendaciją būtų palaukti kol mėgstamas naujienų puslapis ar apžvalgininkas aptars norimą žaidimą, ir jeigu po to noras pirkti niekur nedings, tada įsigyti lauktą žaidimą.

assassin-s-creed-unitySu Assassins creed: Unity, Ubisoft neapsisprendė ar tai nuotykių, ar siaubo žaidimas.

Žaidimo kokybė – Vis daugiau išleidžiamų naujų žaidimų sulaukia pataisymų, kurie išeina pačią pirmą išleidimo dieną ir tai tik būna pradžia. Nes žaidimams kaip No man’s sky prireikė per visus metus leistų pataisymų, kad pasiektų iš anksto prižadėta kokybę ir taptu žaidimų kurio „bangos“ pagauti žaidėjai tikėjosi išleidimo dieną. Dažnai kūrėjams reikia žaidėjų atsiliepimų, kad žaidimas galėtų būti pateikiamas kaip pilnai sukurtas produktas. O ypač žaidimams kurie orientuojasi į daugelio žaidėjų internetų režimą kaip Destiny, kūrėjams buvo labai svarbu išklausyti žaidimo fanus ir jiems pateikti žaidimo versija kuri tiems kas investuoja savo brangu laiką, tai taptu svarbiausiu ir labiausiai žaidžiamu žaidimu. Šie pavyzdžiai parodo, kad geriausia palaukti ir leisti kūrėjams “užlopyti” žaidimą, kol jisai pasieks kokybės tašką kuris patenkina žaidėjus ir kūrėjus. Mano patarimas palaukti dėl pirmą mėnesį, ypač jeigu žaidimas turi interneto serverius, nes pradinis žaidėjų srautas juos dažniausiai perkrauna, o lauki kol žaidimas pasileis būtų laiko švaistymas kurį galima skirti kitiems dalykams arba žaidimas. Neskubėkite ir nebūkite beta testuotoju, palaukite kol žaidimo kritinės klaidos (jeigu tokių yra) bus ištaisytos ir netrukdys maloniai patirčiai su lauktu žaidimu.

01-02-2017-15.50.40Playstation plus ir Xbox game with gold be papildomo mokesčio leidžia žaidėjams išbandyti daug puikiu žaidimų.

Žaidimo kaina – Daugiau žaidimų, daugiau išlaidų… Net papildomas darbas nepadės turėti visų žaidimų perkant pilna kaina. Būtent rezervavus žaidimą iš anksto dažniausiai mokama pilna jo kaina. O praėjus išleidimo pardavimams leidėjai, kad būtų parduota dar daugiau žaidimo kopijų leidžiant kainą, dar galima įsigyti naudotą kopiją arba net jie patenka į playstation plus, xbox gold, ea access ar xbox game pass dalinamų žaidimų sąrašą(naudojamas ps+ galėjau išbandyti papildomai nemokant nemažai puikių žaidimų). Galiausiai iš to išlošia tik kantriausi žaidėjai. Rekomenduoju palaukti, pažaisti prieš tai pirktus žaidimus kuriems laiko neturėjote ir kaina bus patraukli pasiimti norimą, o sutaupytus pinigus išnaudoti kitur.

812u3NvhFUS._SL1500_Šiomis dienomis atrodo beveik kiekvienas žaidimas turi “Game of the year“ ar panašų leidimą su visais DLC.

Žaidimo turinys – Bėgant laikui nuo išleidimo kūrėjai kurie palaiko savo žaidimus po jų išleido(kas parodo, jog jie nenori apleisti žaidimo vos jam išėjus) ir vis išleidžia naujo parsiunčiamo turinio, dažniausiai būna nemokamas arba net mokamas turinys, kuris gali pridėti menkų kosmetinių pakeitimų arba net pakeisti žaidimą kardinaliai. Bet kai jau kūrėjai būna patenkinti savo žaidimu ir daugiau neplanuoja pridėti jame nieko naujo, tada išleidžiami “metų žaidimo” leidimai su visais papildymais už mažesnę kainą, negu bazinis žaidimas išleidimo metu. Tai patogu, nes gali išbandyti “visą” žaidimą vienu metu, negu vis prie jo grįžti (jeigu žaidimas yra įtraukiantis, kad prie jo verta grįžti), jeigu jo vietos neužėmė kitas žaidimas. Rekomenduoju palaukti kol žaidimas turės savo „metų žaidimo“ ar kitaip vadinama leidimą ir džiaugtis viskuo viename rinkinyje už patrauklią kainą.

Bet žaidimų išankstinis pirkimas gali turėti ir teigiamos naudos. Bet vienas atvejis būtų:

IMG_20181102_083542341

The Legend of  Zelda: Breath of the Wild labiausiai parduodamas Nintendo switch žaidimas, kurį atrodo turi beveik kiekvienas Switch turėtojas.

Paklausūs žaidimai – Žaidimai kurių kainą nekrenta (Nintendo pagrindinės serijos žaidimai pvz.: The Legend of Zelda: Breath of the wild , Rockstar žaidimai ir t.t.), jie išlaiko populiarumą ilgą laiką ir sulaukia nuolaidų retai. Tokius žaidimus dažniausiai būna verta įsigyti dėl paklausos, nes jų kainos išliks vienodos palyginus ilgai ir nuolaidų sulaukti būna menka tikimybė. Dar jeigu tai yra mažo tiražo leidimo žaidimai pvz.: Limited Run Games kurių kiekis yra labai ribotas ir po išleidimo naujų užsakymų jie nepriima ir gali būti, kad ateityje juos bus sunku gauti ypač naujus už pirminę kainą. Bet tai su daro palyginus maža procentą išleidžiamų žaidimų ir tokie atvejai neturėtų labai pasitaikyti.

Laikotarpius kai išleidžiamos žaidimų konsolės, jas rasti prekyboje už gamintojo rekomenduojama kainą būna labai sunku.

Bonus – Rezervuotis iš anksto labiausiai vertą konsoles ir priedus. Jų trūkumas ir pakilusios kainos išleidimo metu nutinka labai dažnai – tuo naudojasi perpardavinėtojai kurie išnaudota trukumą ir bando iš to pasipelnyti (NES mini išleidimo metu kainos dėl didelio trukumo ir paklauso buvo labai „išpūstos“ ir net viršijo kelis kartu rekomenduojama rinkos kainą). Ypač jeigu yra išleidžiami skirtingos konfigūracijos, geriausius variantus labai greitai išperka. Jeigu norite džiaugtis nauja konsole jos išleidimo laikotarpiu, geriau jau iš anksto ją rezervuoti ir išvengti jos „medžioklės“ parduotuvėse.

1_2kLD3EnaJ-6INo0O-MvjzQ

Tokių „taisyklių“ aš pats laikausi, jos padeda man protingiau išsirinkti ką pirkti, bei sutaupyti išlaikant šį mano hobį. Tai yra ypač patogu kai kolekcionuoji žaidimus ir kiekvienas geras pasiūlymas būna kaip mini pergalė.


Sekite mus spaudami “Follow Gamelement“, facebook: gamelement  ir dalinkites su visais visur kur galite. Dėkui jums.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: