Design a site like this with WordPress.com
Pradėkite

Retro – Battle City [NES] [Apžvalga]

Tikriausiai daugelis prisimena laikus, kai imdavom baltą popieriaus lapą ir jame žaisdavome su draugais žaidimą “Laiveliai“. Nors, tai daugiau sėkmės žaidimas, tačiau jo paprastumas, ji darė unikaliu ir prieinamu žaidimu kiekvienam norinčiam jį išbandyti. Tad nieko keisto, kad pirmieji “Nintendo Entertainment System“ žaidimai buvo kuo paprastesni ir prieinami visų amžių žmonių grupėms (Reikėjo kažkaip gi sudominti visuomenę kompiuteriniais žaidimais). Būtent vienas iš tokių žaidimų yra “Battle City“ apie kurį maniau niekada nerašysiu, tačiau kaip sako posakis, “niekada nesakyk niekada“. Tad prikandu liežuvį ir kviečiu keltis į mūšio lauką.

“Tankiukai“ – šis žodis užkoduotas, kiekvieno žaidžiančio lietuvio pąsamonėje (prašom nemaišyti su naujadaru “World of Tanks“). Jei pasakėte šį žodį, viskas aišku apie ką “eina“ kalba. Ir pąsamonėje nuvilnija nespalvoti televizoriai, perlituoti pulteliai ir geltonos kaip citrina disketės.

20190203-4.png

“Tankiukai“ pirmą kartą žengė į sceną 1980 metais, kai Japonų kompanija “Namco“ išleido žaidimą “Tank Batallion“, skirta žaidimų arkadoms. Tačiau 1983 metais pasirodęs “Šeimos kompiuteris“ (ang. Family Computer) suteikė žaidimų kūrėjams galimybę perkelti arkadinius žaidimus tiesiai į žaidžiančių namus. Taip pasaulį išvydo žaidimas “Battle City“, kuris yra pirmos kartos pusbrolis, mano jau minėtam “Tank Batallion“ žaidimui.

Šio žaidimo primityvumas yra pats didžiausias pliusas. Jūs valdote tanką, o prieš Jus ekrane matomas visas būsimas lygis, o užduotis paprasta kaip niekada – sunaikinti visus kitus tankus esančius televizoriaus ekrane ir apsaugoti simbolį/herbą – ERELĮ. Kiekvienoje “lentelėje“ lukuriuos 20 šarvuočių, kurie stengsis savo ribotomis galimybėmis mus įveikti. “Battle City“ žaidime priešų tankai skirstomi į trys kategorijas: įprastas tankas (juda lėtai, šaudo lėtai, šarvų neturi), greitasis tankas (super greitas, šaudo greičiau, šarvų neturi ir labiausiai nervina) ir storulis T (juda lėtai, šaudo lėtai, tačiau storiausi šarvai). Į pagalbą žaidėjams ateis papildomi bonusai, gaunami kai nukaunamas blykčiojantis tankiukas. Tai papildomos gyvybės, laikinas nemirtingumas, neperšaunama apsauga ERELIO, bet visų mėgstamiausias bonus daikčiukas bus “Žvaigždė“. Paprastai šnekant, be jų žaidimą įveikti yra labai labai ir labai labai sunku. Ir jei surinksite žaidimo pradžioje trys “Žvaigždes“, tapsite ne tik greitesnis ir efektyvesnis, bet ir storesnis (savotiška plastinė operacija).

20190218

Bet esmė yra emocijos, jos auga ir keičiasi kartu su žaidimo intensyvumu. Besikeičiant lygiams ir jų dizainui, tenka priimti strateginius sprendimus, kur teisingai atsistoti lygyje, kur manevruoti ir kaip čia nepataikyti į savo draugą/draugę kitoje pusėje. O jei dar partneris “atstovi“ savo kraštą, tai pasitikėjimas tik auga, o lygius pereiti daug lengviau, nes nereikia dirsčioti į kitą pusę ir šūkalioti “daryk tą!!!“, “važiuok ten!!!“. Komandinis darbas yra “Battle City“ žaidimo pasidžiavimas, jei Jus sugebate iš pusės žodžio suprasti vienas kitą, tai žaidimą žaisti bus dar smagiau.

Tačiau jokiu būdu nepradėkite šio žaidimo žaisti vienas pats, nes pasijusite nejaukiai arba nesmagiai. Kodėl? Ogi pirma, šis “tankiukų“ žaidimas yra skirtas dviems žaidėjams, kitaip tariant “co-op“ prie vieno ekrano. Antra, žaidimas vienam yra absoliučiai neįveikiamas (nepradėkite čia burbėti “emuliatoriai“ ir t.t.). O trečia neišsigąskite, nes kai dar “internetas“ buvo “Mamos įsčiose“, visi žaidimus (leidžančius žaisti dviese) žaisdavo prie vieno televizoriaus. O žinokite kaip smagu su draugais žaisti šį žaidimą, patikėkite praleisite labai linksmai laiką, nes azartas pasiekti kuo aukštesnį žaidimo lygį, Jus užvaldys nuo pirmo prisilietimo. O dar tas draugų burnojimas “Oij kaip Tu čia žaidi….“, “Ateik Antanai, parodyk kaip čia reikia žaisti“, “Imk Imk žvaigždutę!!!“ – emocijos liejasi per kraštus, taip galima apibūdinti šio žaidimo atmosfera. O jei neturi su kuo žaisti “Battle City“, tai ką daryti tada? Blogiausiu atveju pasikviesk mane, nepažadu kad pasieksim 35 lygį, bet Antano pagalbos tikrai mums neprireiks. Smagaus 🙂

p.s. Norite nepraleisti mūsų įžvalgų, apžvalgų ir straipsnių pirmieji? Sekite mus paspaudę dešinėje mygtuką “Follow GamElement“.

p.s.s. Jei Jums patiko šis įrašas, prašau pasidalinkite savo Facebook ar Twitter paskyrose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: